תפריט יצירת קשר התקשר

אבחון פסיכודידקטי לכל גיל

אבחון פסיכודידקטי לכל גיל
מעוניינים לשמוע עוד פרטים?
שלחו לנו הודעה!
אבחון פסיכודידקטי עד הבית
השאירו פרטים ונחזור אליכם

אבחון פסיכודידקטי הינו אבחון משולב המתמקד ביכולות הקוגניטיביות של הנבדק לצד ההיבטים הנפשיים-רגשיים של הנבדק וכיצד הם משפיעים על יכולותיו הלימודיות ועל היכולות השונות בכל היבטי החיים. הפניה לאבחון פסיכודידקטי יכולה להתרחש בכל גיל ובכל שלב בחיים. הפניה לאבחון בדרך כלל נועדה כדי למצוא את הסיבות לקשיים אשר קיים קושי לזהותם באמצעות האבחון הרגיל.

האבחון הפסיכודידקטי מתבצע על ידי פסיכולוגים מוסמכים בעלי התואר המתאים ובעלי הסמכה לביצוע אבחון. חשוב מאוד להיות בטוחים שאתם מאובחנים על ידי מאבחנים מוסמכים בעלי תואר וההכשרה המתאימה מכיוון ששחוב להבין שמדובר באבחון מקיף ומורכב שצריך להתבצע רק על ידי האנשים המנוסים והמתאימים ביותר - כך שאתם תקבלו את התוצאות המדויקות ביותר ואת ההמלצות היעילות להמשך.

האבחון הפסיכודידקטי מורכב מכמה חלקים

  • שאלונים למילוי על ידי הנבדק
  • שיחה אישית עם הפסיכולוג או הפסיכולוגית
  • אבחון דידקטי
  • אבחון פסיכולוגי

ולאחר כמן תהיה תקופת המתנה שבה המאבחן מנתח את הנתונים שהתקבלו ומסיק את מסקנותיו. תקופה זו יכולה להיערך כשבוע-שבועיים ובמקרים מסוימים אף יותר. לאחר תקופה זו, ייפגש המאבחן עם הנבדק פעם נוספת ויפרוס בפניו את מסקנותיו וימליץ את ההמלצות הרצויות להמשך טיפול. בנוסף, יפיק המאבחן דו"ח מפורט אודות מצבו של הנבדק.

האבחון הפסיכודידקטי - בכל גיל ולכל מטרה

ביצוע אבחון דידקטי יכול להתבצע בכל גיל החל מילדים ונוער בגילאי בית ספר ייסודי ותיכון, ועד אנשים מבוגרים אשר רוצים לשפר את איכות חייהם בשלבים מאוחרים יותר של החיים. האבחון הפסיכודידקטי מתאים לסטודנטים באוניברסיטה אשר רוצים לקבל הקלות והתאמות למיניהן ולאנשים עובדים שרוצים להתמודד טוב יותר עם אתגרים בחיים. 

ביצוע אבחון פסיכודידקטי הוא דבר נחוץ ומוטב להקדים ולבצע אבחון כמה שיותר מוקדם כדי שההתמודדות תהיה קלה כמה שיותר וכדי שהאנשים הסובלים מלקויות למידה לא יאלצו להתמודד עם השלכות כגון דימוי עצמי נמוך וביטחון עצמי שיכולים להתפתח עקב לקויות הלמידה. 

chat
לחצו כאן לשיחה עם נציג
רחלי:
רחלי:
רחלי:
רחלי:
X
ווצאפ